KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8804258

nr 880 4258

Lennart Segerstråle

(1892-1975), Finland

Etsning, Lennart Segerstråle (1892-1975), Fågel, signerad. 1920, motivet: 17x14

Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 mars 2014
kl 19:15:00

9/3 19:52:59 1      250 kr
10/3 15:27:40 2      Vinnande bud

Lennart Segerstråle

Läs mer om Lennart Segerstråle